Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

LAREMID 10 tabl.

Indeks towarowy: 1607
  0/5   opinie
Skład: loperamid
Producent: Polfa
Postać: tabletki
6,20 PLN
Opakowanie
10 tabletek

Skład
1 tabletka zawiera: 2 mg chlorowodorku loperamidu

Działanie
Zawarty w preparacie loperamid hamuje motorykę jelit działając bezpośrednio na mięśnie gładkie ściany jelita, zmniejsza wydzielanie nabłonka jelitowego
Lek zwalnia szybkość pasażu treści jelitowej przez przewód pokarmowy, zmniejsza liczbę wypróżnień i poprawia konsystencję stolca

Wskazania
Lek znalazł zastosowanie w objawowym leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia
W leczeniu biegunki w przebiegu zaburzeń czynnościowych jelit
W lekkich zaostrzeniach nieswoistych zapaleń jelit
U pacjentów po operacjach, u których dokonano przetoki jelitowej

Przeciwwskazania
•w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na loperamid lub którykolwiek ze składników leku;
•u dzieci w wieku poniżej 6 lat, zwłaszcza bez zalecenia i kontroli lekarza;
•do leczenia zasadniczego w stanach takich jak: ostra czerwonka przebiegająca z obecnością krwi w kale i wysoką gorączką, ostra faza wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostra biegunka wywołana przez bakterie chorobotwórcze lub rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy związane ze stosowaniem antybiotyków. Lek należy odstawić, jeżeli wystąpi zaparcie lub wzdęcie brzucha.

Dawkowanie
Ostra biegunka:
•początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym wolnym stolcu.
Przewlekła biegunka:
•początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę
•dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12 mg) na dobę.
Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych; u dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg mc./dobę).

Działania niepożądane
•wysypka, pokrzywka i świąd
•Pojedyncze przypadki obrzęku naczynioruchowego, wysypki pęcherzowej, w tym zespołu Stevensa i Johnsona, rumienia wielopostaciowego i martwicy toksyczno-rozpływnej naskórka
•pojedyncze przypadki reakcji alergicznych, niekiedy ciężkie reakcje nadwrażliwości, w tym wstrząs anafilaktyczny i reakcje przypominające anafilaksję
•ból brzucha, niedrożność jelit, wzdęcia brzucha, nudności, zaparcia, wymioty, rozszerzenie okrężnicy, w tym toksyczne rozszerzenie okrężnicy, wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność
•pojedyncze przypadki zatrzymania moczu
•zawroty głowy
•senność

Interakcje
Podczas stosowania loperamidu z innymi lekami nie obserwowano interakcji o znaczeniu klinicznym.

Informacje dodatkowe
W przebiegu biegunki leczonej lekiem Laremid mogą pojawić się: zmęczenie, zawroty głowy lub senność. Dlatego należy zachować ostroŜność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii
ocena

BIOPRON 9, probiotyk, 30 kapsułek

ocena

BIOVITAL ZDROWIE płyn 1000 ml

ocena

BLANX White SHOCK, WYBIELAJĄCA Pasta do zębów, 75 ml

cena: 1450
cena: 4899
cena: 1610
ocena

CHILI FAT BURNER, 30 kapsułek

ocena

D-VITUM, witamina D dla niemowląt, 96 kapsułek twist-off

ocena

DESMOXAN, 100 kapsułek

cena: 1899
cena: 1390
cena: 6450
ocena

L'biotica Regenerujący Krem Odżywka DO RZĘS 10 ml

ocena

MAGNE-B6 50 tabletek

ocena

MAGNEZ + B6, 30 kapsułek

cena: 1360
cena: 1390
cena: 290
ocena

NERVOCOL complex, na stres i nerwy, 30 tabletek, Colfarm

ocena

NUROFEN ZATOKI 12 tabl.

ocena

OTOARGENT, krople do uszu,z nanosrebrem i nanomiedzią, 15 ml

cena: 1188
cena: 710
cena: 1490
ocena

PANTHENOL PROTECT, Pianka spray na oparzenia słoneczne, termiczne, 5 % dekspantenol, 150 ml

ocena

PELAVO KIDS syrop na przeziębienie i grypę, wzmacnia odporność, 120 ml

ocena

POLOPIRYNA S 300mg 20 tabl.

cena: 1350
cena: 2099
cena: 520
ocena

POSTERISAN, maść na hemoroidy, żylaki odbytu, 25 g

ocena

TANTUM VERDE aerozol 30 ml

ocena

TANTUM VERDE smak miodowo-pomarańczowy, 20 pastylek do ssania

cena: 2950
cena: 2299
cena: 1366
ocena

Test ciążowy QUIXX płytkowy 1 szt.

ocena

VIBOVIT LITERKI, 50 żelek

ocena

ASEQURELLA 20 tabletek

cena: 299
cena: 1750
cena: 1269
ocena

EROTIC DLA KOBIET 20 kapsułek

ocena

SINUCOL Zatoki, 60 tabletek

ocena

CAPIVIT A + E ZDROWA I PIĘKNA SKÓRA, 30 kapsułek

cena: 1850
cena: 1888
cena: 1122
ocena

D-Vitum forte 2000 j.m., witamina D dla dorosłych, 120 kapsułek

ocena

PROLIVER Wątroba 30 tabletek

ocena

AROMACTIV plastry z olejkami eterycznymi 5szt.

cena: 2390
cena: 760
cena: 1466
ocena

PULNEO syrop 2 mg/1ml 150 ml

ocena

BIOVAX, Maseczka intensywnie regenerująca do włosów BLOND, 250 g

ocena

Mydełko, Mydło naturalne z NANOSREBREM, 100 g

cena: 1460
cena: 1955
cena: 545
ocena

BIOVAX, Maseczka intensywnie regenerująca do włosów SŁABYCH I WYPADAJĄCYCH, 250 g

ocena

ABE płyn na odciski 8 g

ocena

ACARD 75 mg 60 tabl.

cena: 1955
cena: 580
cena: 820
ocena

ACATAR Acti-Tabs 12 tabletek

ocena

ACATAR ZATOKI 12 tabletek

ocena

ACC MINI 100mg 20 tabletek musujących

cena: 1149
cena: 1249
cena: 1349
ocena

ACERIN płyn na odciski i zgrubienia 8g

ocena

Acidolac 10 saszetek

ocena

Acidolac Baby 10 saszetek

cena: 799
cena: 1650
cena: 1890
ocena

ACNEX Krem do skóry trądzikowej, trądzik, zaskórniki, 35 g

ocena

ACTI-trin syrop na katar 100ml

ocena

ACTIFED syrop na przeziębienie 100 ml

cena: 1099
cena: 1259
Chwilowo niedostępny
cena: 1399
ocena

ALANTAN PLUS krem 35 g

ocena

ALANTANDERMOLINE, Krem ochronny z witaminami A+E, 50g

ocena

ALTACET żel 75g

cena: 705
cena: 750
cena: 1220
ocena

ALUGASTRIN 20 tabletek do ssania

ocena

Ambrosol Pliva (15 mg / 5 ml) syrop 120 ml

ocena

AMOL płyn 100 ml

cena: 595
cena: 720
cena: 1499
ocena

AMOL płyn 150 g

ocena

AMOL płyn 250 ml

ocena

APAP 12 tabl.

cena: 1945
cena: 2585
cena: 499
ocena

APAP EXTRA 10 tabl.

ocena

Apap JUNIOR, granulat 250mg, 10 saszetek

ocena

APAP Przeziębienie, grypa, 8 kapsułek

cena: 610
cena: 1123
cena: 799
ocena

APETIZER syrop dla dzieci 100ml

Syrop na apetyt.
ocena

APHTIN 20% płyn 10 g

ocena

ASECURIN Junior, laktoferyna, probiotyk, prebiotyk, 10 saszetek

cena: 1179
cena: 145
cena: 1899
ocena

ASPARAN FORTE Mg+K 60 tabletek

ocena

ASPIRATOR ODCIĄGACZ KATARU "KATAREK" do odkurzacza

ocena

ASPIRIN 500mg 10 tabl.

cena: 499
Chwilowo niedostępny
cena: 5460
cena: 699
ocena

ASPIRIN C 10 tabl. musujących

ocena

ASPIRIN C 20 tabl. musujących

ocena

ASPIRIN Effect, granulat 500mg 10 saszetek

cena: 1844
cena: 2799
cena: 1499
ocena

BARWA SIARKOWA MOC Antybakteryjne Mydło siarkowe 100 g

ocena

BIOTEBAL 5 , biotyna 5mg, 30 tabletek

ocena

BIOTYK 30 kaps.

cena: 630
cena: 2390
cena: 1249
ocena

BIOVAX, Maseczka intensywnie regenerująca do włosów SUCHYCH I ZNISZCZONYCH, 250 g

ocena

BIOVAX, Serum odżywcze DO PAZNOKCI, 15 ml

ocena

BIOVITAL ZDROWIE 650 ml

cena: 1955
cena: 1530
cena: 3950
ocena

BLUE BERRY PLUS, naturalna luteina z nagietka, 120 tabletek

ocena

BOIRON CAMILIA NA ZĄBKOWANIE płyn 10 x 1ml

ocena

CALCIUM C o smaku cytryny, 16 tabletek musujących

cena: 9650
cena: 2389
cena: 399
ocena

Calcium C o smaku maliny 16 tabl.

ocena

CALCIUM C o smaku pomarańczy, 16 tabletek musujących

ocena

CALCIUM syrop o smaku TRUSKAWKOWYM 150 ml

cena: 399
cena: 399
cena: 699
ocena

CAPIVIT TOTAL ACTION 30 kapsułek

ocena

CEBION MULTI krople 10 ml

ocena

CHOLINEX 16 pastylek do ssania

cena: 1715
cena: 1485
cena: 895
ocena

CHOLINEX BEZ CUKRU 16 pastylek

ocena

CLARASTILL, krople do oczu, odżywcze i nawilżające, 5 ml

ocena

CYNK 15 mg 100 tabletek

cena: 961
cena: 2760
cena: 2550
ocena

DEXAPICO syrop przeciwkaszlowy 115 ml

ocena

DEXAPINI syrop 150g

ocena

DICLOZIAJA żel 50 g

cena: 1049
cena: 1190
cena: 849
ocena

Doppelherz aktiv NA STAWY FORTE 60kaps.

ocena

DUREX EXTRA SAFE prezerwatywy DODATKOWO NAWILŻANE 12 sztuk

ocena

ELMEX JUNIOR pasta do zębów dla dzieci 7-12 lat 75 ml

cena: 2799
cena: 2790
cena: 1360
ocena

ENTEROBIOTIC, stop biegunce, 10 kapsułek

ocena

ESPUMISAN 100 tabletek

ocena

ESPUMISAN krople 30ml

cena: 1420
cena: 1999
cena: 2149
ocena

ETOPIRYNA 10 tabl.

ocena

ETOPIRYNA 30 tabl.

ocena

FENISTIL żel 30 g

cena: 280
cena: 760
cena: 1949
ocena

Fiorda JUNIOR, o smaku malinowym, 15 pastylek do ssania

ocena

FLEGAMINA 2mg/5ml syrop TRUSKAWKOWY 120ml

ocena

FLEGAMINA 2mg/5ml TRUSKAWKOWA 200ml

cena: 766
cena: 809
cena: 1145
ocena

FLEGAMINA 4mg/5ml syrop MIĘTOWY 120ml

ocena

FLEGAMINA 8mg 20 tabletek

ocena

FRITT guma z witaminą C TRUSKAWKA 1 szt. = 3listki

cena: 809
cena: 744
cena: 160
ocena

GRIPEX 10 tabletek

ocena

GRIPEX MAX 10 tabletek

ocena

GRIPEX MAX 20 tabletek

cena: 899
cena: 1149
cena: 1999
ocena

GYNTIMA, Fytofontana, Czopki dopochwowe z PROBIOTYKIEM, 5 szt

ocena

HEMORECTAL 10 czopków

ocena

HERBAPECT bez cukru syrop 150g

cena: 1313
cena: 944
cena: 849
ocena

HERBAPECT JUNIOR syrop 100ml

ocena

HERBAPECT syrop na kaszel suchy i mokry 240g

ocena

HERBITUSSIN KASZEL I GARDŁO 12 tabletek do ssania

cena: 899
cena: 1038
cena: 725
ocena

HYDROCORTISONUM (hydrokortyzon) 0,5% KREM 15 g

ocena

HYDROMINUM, 30 tabletek

ocena

IBEROGAST płyn 20 ml

cena: 849
cena: 2390
cena: 2249
ocena

IBUM 200mg, 10 kapsułek

ocena

Ibum CZOPKI 60mg, od 3 miesiąca życia, 10czopków

ocena

IBUM FORTE 36 kaps.

cena: 499
cena: 880
cena: 1169
ocena

IBUM zawiesina 100mg/5m, smak malinowy, 130g

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
ocena

IBUPROM 200 mg 50 tabletek

ocena

IBUPROM DUO 400mg 12 tabletek

cena: 1095
cena: 1575
cena: 649
ocena

IBUPROM SPRINT CAPS 10 kapsułek

ocena

IBUPROM ZATOKI 12 tabl.

ocena

IBUPROM ZATOKI 24 tabl.

cena: 755
cena: 923
Chwilowo niedostępny
cena: 1540
Chwilowo niedostępny
ocena

Ibuprom zatoki HIPERTONIC SPRAY 50ml

ocena

Kamagel żel na stany zapalne, 40 g

ocena

KROPLE ŻOŁĄDKOWE (GUTTAE STOMACHICAE) 35 g

cena: 1725
cena: 1860
cena: 190
ocena

KWAS FOLIOWY 0,4 mg 250 tabletek, DOMOWA APTECZKA

ocena

LIPOMAL syrop przeciwgorączkowy 125 ml

ocena

LOKOMARIN, na chorobę lokomocyjną u dzieci, 15 tabletek

cena: 1550
cena: 999
cena: 725
ocena

LOKOMOTIV 6 pastylek do ssania

ocena

LOKOMOTIV syrop 130 ml

ocena

MAŚĆ CYNKOWA, 20g

cena: 880
cena: 1099
cena: 199
ocena

MAŚĆ MAJERANKOWA 10g Hasco

ocena

MOLLER'S TRAN NORWESKI OWOCOWY 250 ml

ocena

MUCOANGIN 20 tabletek do ssania

cena: 249
cena: 3199
cena: 1393
ocena

MUCOSOLVAN MINI, Syrop 100 ml

ocena

MUCOSOLVAN 20 tabletek

ocena

MUCOSOLVAN Syrop 100ml

cena: 1498
cena: 1385
cena: 1449
ocena

MULTI-SANOSTOL syrop 600g

ocena

MULTITEST Test narkotykowy z moczu 1 op

ocena

Mydło z ALEP, savon d'Alep 200g

cena: 2999
cena: 2220
cena: 1750
Chwilowo niedostępny
ocena

NASIC aerozol do nosa (0,1mg+5mg) 10ml

ocena

NASIC Kids aerozol do nosa (0,05mg+5mg) 10ml

ocena

NATUR C ACTIVE WITAMINA C, 100 tabletek aktywnej witaminy

cena: 1320
cena: 1265
cena: 1544
ocena

NeoMag CARDIO 50 tabletek

ocena

NIFUROKSAZYD 100 mg 24 tabletki

ocena

NIFUROKSAZYD 200mg 12 tabletek

cena: 1098
cena: 749
cena: 799
ocena

NO-SPA 40mg 20 tabletek

ocena

No-Spa Comfort 40mg 20 tabletek

ocena

NUROFEN 100mg/5ml zawiesina dla dzieci, smak POMARAŃCZOWY 100ml

cena: 815
cena: 1049
cena: 1835
ocena

NUROFEN 60mg 10 czopków

ocena

NUROFEN ULTRA FORTE 20 kapsułek

ocena

NUROFEN ŻEL 5% 50g

cena: 1490
cena: 1849
cena: 1355
ocena

NUROFEN, dla dzieci, JUNIOR,smak TRUSKAWKOWY, 100ml

ocena

OCZAR spray 100ml

ocena

OILATUM MYDŁO kostka 100g

cena: 2020
cena: 1599
cena: 2149
ocena

OLIMP OMEGA-3 GOLD 60 kaps.

ocena

OPOKAN 7,5 mg 10 tabletek

ocena

OPTICOL Total, borówka, aksamitka, luteina, zeaksantyna, 30 tabletek

cena: 2430
cena: 799
cena: 1448
ocena

OTRIVIN 0,05% aerozol 10ml

ocena

OTRIVIN 0,1% aerozol 10ml

ocena

OTRIVIN Duo aerozol do nosa 10ml

cena: 1340
cena: 1499
cena: 1605
ocena

PARACETAMOL czopki doodbytnicze 250 mg

ocena

PARANIT lotion na wszy 100 ml

ocena

Pelafen BABY 6m+, na przeziebienie dla niemowląt, 20 kapsułek twist-off

cena: 399
cena: 2310
cena: 1577
ocena

Pelafen Extra 6+ syrop dla dzieci, przeziębienie i grypa, 100 ml

ocena

Pelafen Kid 3+ syrop dla dzieci, przeziębienie i grypa, 100 ml

ocena

Plaster do cięcia PRESTOVIS PLUS 1 m x 6cm

cena: 1770
cena: 1422
cena: 599
ocena

PLASTER POLOPOR - HIPOALERGICZNY PRZYLEPIEC WŁÓKNINOWY 5M x 25MM

ocena

PLASTER POLOVIS PLUS - UNIWERSALNY PRZYLEPIEC TKANINOWY 5 M x 12,5 MM

ocena

PROCTO-GLYVENOL 10 czopków

cena: 280
cena: 349
cena: 3233
ocena

RANIGAST MAX 150mg. 10 tabl.

ocena

RAPACHOLIN FORTE 10 tabletek

ocena

Rivanol 0,1%, riwanol w płynie, 100 g

cena: 599
cena: 949
cena: 183
ocena

RUB AROM maść rozgrzewająca 40 g

ocena

RUTINACEA MAX 45 tabl. + 15 tabl. gratis

ocena

RUTINOSCORBIN 90 tabletek

cena: 890
cena: 649
cena: 785
ocena

SANOSVIT CALCIUM syrop bananowy 150ml

ocena

SARIDON 20 tabletek

ocena

SCORBOLAMID 20 tabletek

cena: 840
cena: 1430
cena: 770
ocena

SINECOD krople 20ml

ocena

SMECTA 10 saszetek

ocena

SMECTA 10 saszetek IMPORT RÓWNOLEGŁY

cena: 1549
cena: 1226
cena: 1006
ocena

SMECTA 30 saszetek IMPORT RÓWNOLEGŁY

ocena

SPIRYTUS SALICYLOWY 2% płyn 100 g

ocena

STARAZOLIN krople do oczu 10ml

cena: 2560
cena: 145
cena: 899
ocena

STERIMAR spray do nosa 50 ml

ocena

STODAL syrop 150 ml BOIRON

ocena

STOPERAN 2mg 8 kapsułek

cena: 1999
cena: 1590
cena: 699
ocena

SYLIMAROL 70mg 30 drażetek

ocena

TANTUM ROSA 10 saszetek

ocena

Termofor w pokrowcu z SERCAMI, 2L, APTEO CARE

cena: 970
cena: 3099
cena: 1870
ocena

Theraflu ExtraGRIP 10 saszetek

ocena

UROFURAGINUM, na zakażenia dróg moczowych, 30 tabl.

ocena

VALERIN MAX 10 tabletek

cena: 1489
cena: 1799
cena: 1199
ocena

VITATON żeń-szeń 30 kapsułek

ocena

WITAMINA D, 1000 j.m. Naturell, 100 tabletek

ocena

WODA UTLENIONA 3% płyn 100 g

cena: 1695
cena: 1395
cena: 100
ocena

XENNA Extra Comfort, liść senesu, 10 tabletek

ocena

XENNA FIX 20 saszetek

ocena

ZATOXIN, na katar i zatkane zatoki, 60tabletek

cena: 799
cena: 659
cena: 3499
ocena

ZIAJA KOZIE MLEKO Krem 1 nawilżanie 50 ml

ocena

ZIAJA KOZIE MLEKO Krem 2 odżywianie wygładzanie 50 ml

ocena

ZIAJA KOZIE MLEKO Maska mleczny kompres do twarzy 7 ml

cena: 872
cena: 872
cena: 150
ocena

ZIAJA krem OLIWKOWY LEKKA FORMUŁA 50 ml

ocena

ZIAJA MULTIMODELING ENERGETYZUJĄCY Peeling do ciała, 200ml

ocena

ZIAJA POMARAŃCZOWY Peeling myjący 200 ml

cena: 520
cena: 928
cena: 1308
ocena

ZIAJA SOPOT Krem brązujący przeciw zmarszczkom 50ml

ocena

ZIAJA SOPOT SPA Płyn micelarny 200 ml

ocena

ŻEŃ-SZEŃ Ginseng 100 mg 60 tabletek

cena: 1082
cena: 889
cena: 1299
ocena

ŻURAVIT 36 kapsułek

cena: 2005

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Tworzenie stron WWW: aptus.pl