Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

GRIPEX 24 tabl.

Indeks towarowy: 297
  0/5   opinie
Seria: Gripex
Skład: paracetamol + inne
Postać: tabletki
Producent: USP
17,25 PLN
Opakowanie
24 tabletki

Skład
Paracetamol 325 mg
Chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
Bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg

Działanie
Gripex działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo.
Inne składniki preparatu Gripex udrażniają przewody nosowe poprzez zmniejszenie przekrwienia i obrzęku śluzówki oraz ilości wydzieliny.

Wskazania
Gripex stosowany jest w przeziębieniu, grypie, stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok, bólach głowy, gardła, mięśni i stawów.

Przeciwwskazania
Nie należy przyjmować leku jeśli:
•Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
•Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
•Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
•Podczas leczenia zydowudyną.
•Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując Gripex jeśli:
•Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
•Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu pod postacią bezsenności.
•W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
•Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
•Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 7 roku życia.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabletki 3-4 razy na dobę (nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby).
Dzieci 7-12 lat: 1 tabletka 3-4 razy dziennie (nie więcej niż 4 tabletki w ciągu doby).

Działania niepożądane
Mogą wystąpić:
•zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, reakcje skórne, obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, bóle brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu.
•U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

Interakcje
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Informacje dodatkowe
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii
ocena

BLANX White SHOCK, WYBIELAJĄCA Pasta do zębów, 75 ml

ocena

Fish-Salmon Oil tran z łososia, AlterMedica, 60 kapsułek

ocena

POLOPIRYNA S 300mg 20 tabl.

cena: 1610
cena: 960
cena: 520
ocena

STEWIA SUSSINA, naturalny słodzik, stevia, 500 tabletek

ocena

TANTUM VERDE aerozol 30 ml

ocena

CONTROLOC CONTROL 14 tabl.

cena: 1633
cena: 2299
cena: 1590
ocena

DOBRY SEN FORTE, 30 tabletek

ocena

Mydełko, Mydło naturalne z NANOSREBREM, 100 g

ocena

FEMINUM Nawilżający ŻEL intymny dla kobiet 60g

cena: 1155
cena: 545
cena: 1330
ocena

MAGNEZ + WIT. B6 60 tabletek

ocena

AMOL płyn 250 ml

ocena

AMOLowe pastylki na gardło, 16 pastylek

cena: 328
cena: 2585
cena: 1120
ocena

ANESTELOC MAX 14tabl.

ocena

APAP 24 tabletki

ocena

APAP 50tabl.

cena: 1525
cena: 850
cena: 1499
ocena

ASCOFER 50 drażetek

ocena

ASPIRIN 500mg 10 tabl.

ocena

Barwa BALNEA, mydło PRZECIWPOTOWE, 100 g

cena: 899
cena: 699
cena: 690
ocena

BIOLIQ DERMO SERUM REWITALIZUJĄCE, ekstrakt z kawioru, 30ml

ocena

BIOTYK 30 kaps.

ocena

BOIRON OSCILLOCOCCINUM p/grypie 6 fiolek

cena: 1999
cena: 1249
cena: 1699
ocena

CHOLINEX 24 pastylki do ssania

ocena

CLOTRIMAZOLUM krem 1% 20g (Glaxo)

ocena

DEXAPICO syrop przeciwkaszlowy 115 ml

cena: 1195
cena: 330
cena: 1049
ocena

DIADERMA Olejek MARCHEWKOWY KAROTTEN-ÖL 30 ml

ocena

ELMEX pasta przeciwpróchnicy 75ml

ocena

ETOPIRYNA 50 tabletek

cena: 2990
cena: 1350
cena: 1149
ocena

FLEGAMINA 8mg 40 tabletek

ocena

GRIPEX MAX 20 tabletek

ocena

GRIPEX NOC 12 tabletek

cena: 1380
cena: 1999
cena: 1199
ocena

IBUPROM MAX 400 mg 24 tabletki

ocena

IBUPROM MAX 400 mg 48 tabletek

ocena

IBUPROM ZATOKI 24 tabl.

cena: 1079
cena: 1728
cena: 1540
Chwilowo niedostępny
ocena

ISLA CASSIS 30 pastylek

ocena

KWAS FOLIOWY 400mcg 30tabl.

ocena

MAŚĆ OCHRONNA Z WITAMINĄ A Hasco 25 g

cena: 1499
cena: 399
cena: 333
ocena

NERIL SZAMPON, Garnier, 200 ml

ocena

NO-SPA 40mg 20 tabletek

ocena

No-Spa Comfort 40mg 20 tabletek

cena: 1630
Chwilowo niedostępny
cena: 815
cena: 1049
ocena

NUROFEN, dla dzieci, FORTE, zawiesina 200mg/5ml, 50ml

ocena

OTRIVIN 0,05% aerozol 10ml

ocena

OTRIVIN 0,1% aerozol 10ml

cena: 1610
cena: 1340
cena: 1499
ocena

OTRIVIN Allergy przeciwalergiczny aerozol do nosa 15 ml

ocena

PANADOL dla Dzieci zawiesina 120mg/5ml 100ml

ocena

PYROSAL syrop 125 g

cena: 1950
Chwilowo niedostępny
cena: 1245
cena: 871
ocena

RAPACHOLIN C 30 drażetek

ocena

RAPACHOLIN FORTE 10 tabletek

ocena

RENNIE miętowy 48 tabl. do ssania

cena: 889
cena: 949
cena: 1720
ocena

RUTINOSCORBIN 90 tabletek

ocena

SEPTOLETE 30 pastylek do ssania

ocena

Skrzyp polny, tabletki bogate w krzem, 30 tabletek

cena: 785
cena: 1099
cena: 790
ocena

STOPERAN 2mg 8 kapsułek

ocena

Sufrin, siarka bioprzyswajalna, 60 kapsułek

ocena

TYMIANEK I PODBIAŁ 16 pastylek do ssania

cena: 699
cena: 3399
cena: 825
ocena

VOLTAREN ACTI FORTE 20 tabletek

ocena

WITAMINA B12, Colfarm, 120 tabletek

ocena

WODA UTLENIONA 3% płyn 100 g

cena: 1988
cena: 1090
cena: 100

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Tworzenie stron WWW: aptus.pl