Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

KALMS, 100 tabletek

Indeks towarowy: 325
  0/5   opinie
Skład:
Seria: KALMS
Producent: LANES
Postać: tabletki
26,33 PLN
Opakowanie
100 tabletek

Skład
1 tabletka zawiera:

Lupulina 45 mg,
Ekstrakt z Kozłka lekarskiego(4:1) 33,75 mg (ekwiwalent 135,00 mg korzenia kozłka lekarskiego)
Ekstrakt z korzenia goryczki(4:10) 22,5 mg (ekwiwalent 90,00 mg korzenia goryczki)

Charakterystyka
Kalms to roślinne tabletki uspokajające, które zawierają sproszkowane szyszki chmielu, wyciąg z kozłka lekarskiego i goryczki żółtej.

Komu polecane są tabletki uspokajające Kalms?
Osobom aktywnym, żyjącym w ciągłym napięciu, prowadzącym szybki styl życia, przepracowanym, rozdrażnionym nadmiarem zajęć, osobom reagującym na stres zaburzeniami trawienia, które szukają preparatu który wyciszy emocje nie powodując senności i otępienia.

Działanie
Kozłek lekarski
Surowcem zielarskim są kłącza i korzenie wykopywane jesienią lub wiosną. Dopiero podczas suszenia korzenie nabierają swoistego zapachu waleriany. Korzeń kozłka zawiera olejki eteryczne, estry, kwasy organiczne, niewielkie ilości alkaloidów terpenowych i szereg innych związków. W medycynie ludowej kozłek był używany do leczenia padaczki, histerii, migreny, osłabienia serca, bezsenności i skurczów żołądka.
Obecnie preparaty z kozłka są lekiem uspokajającym stosowanym w stanach nadmiernego pobudzenia nerwowego. Zmniejszają nadmierną częstotliwość akcji serca i zbyt wysokie ciśnienie krwi, przez złagodzenie reakcji naczynioruchowych. Powodują zmniejszenie napięcia mięśniowego żołądka i jelit w stanach nerwicy wegetatywnej co poprawia procesy trawienia i wchłaniania pokarmów.

Chmiel zwyczajny
W starożytności był bardziej ceniony ze względu na swoje walory smakowe, niż lecznicze. Pliniusz zalecał chmiel jako dodatek do pieczystego. Roślina ta ma kwiatostany w kształcie szyszek. Tylko kwiaty żeńskie są surowcem leczniczym. Znajdują się w nich skupienia gruczołków zawierających gorzkawą żywicę. Działa ona uspokajająco.

Goryczka żółta
Na stresowe bóle brzucha. W średniowieczu była używana do zwalczania wszelkich zaraz. Obecnie stosowana jest przede wszystkim przy dolegliwościach żołądkowych i trawiennych. Roślina ta ułatwia i reguluje trawienie, często zaburzone w stresie
Nazwa goryczka (z łac. Gentiana) pochodzi od imienia króla Gentiusa, władcy Llirii, starożytnej krainy rozciągającej się na terenach dzisiejszej Dalmacji. Gentius już w II wieku przed naszą erą odkrył lecznicze właściwości goryczki żółtej - była ona używana jako lek przeciw ukąszeniom węży. W średniowieczu z kolei jej sproszkowany korzeń był składnikiem leku zwanego teriakiem - słynnego specyfiku stosowanego przez alchemików. W późniejszych wiekach służył do wyboru leczniczej wódki, a w Niemczech używano go jako dodatku przy produkcji wermutów i piwa.

Dawkowanie
Po posiłkach 3 x dziennie po 2 tabletki. Jeżeli mimo stosowania preparatu Kalms dolegliwości utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przeciwwskazania
Dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące.

Uwagi
Lek chronić przed światłem.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl