Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

ASPIRIN 500mg 10 tabl.

Indeks towarowy: 3
  0/5   opinie
Seria: Aspirin
Skład: aspiryna
Producent: BAYER
Postać: tabletki
6,99 PLN
Opakowanie
10 tabletek

Skład
1 tabletka zawiera:
•Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 500 mg

Działanie
Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Aspirin wykazuje również działanie napotne.

Wskazania
•bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu,
•gorączka
•przeziębienie, grypa

Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Aspirin:
•jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
•jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
•jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
•jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
•jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
•jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
•jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
•u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dawkowanie
•dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
•młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.
Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane
Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja.

Interakcje
Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin z następującymi lekami gdyż kwas acetylosalicylowy nasila:
•działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny; nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.
•działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), co może powodować zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.
•ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego, jeśli jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, lub jeśli w czasie leczenia spożywany jest alkohol; po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów;
•działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu;
•działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika;
•działanie toksyczne kwasu walproinowego, który z kolei nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.
Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin z następującymi lekami gdyż kwas acetylosalicylowy osłabia działanie:

•leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej;
•leków moczopędnych;
•niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl).

Informacje dodatkowe
Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii
ocena

ARKTYCZNY KORZEŃ 60 tabl.

ocena

Bioaron BABY od 6 m-ca 30 kaps. twist-off

ocena

BIOVITAL ZDROWIE płyn 1000 ml

cena: 1770
cena: 1950
cena: 3950
ocena

D-VITUM, witamina D dla niemowląt, 96 kapsułek twist-off

ocena

DESMOXAN, 100 kapsułek

ocena

L'biotica Regenerujący Krem Odżywka DO RZĘS 10 ml

cena: 1390
cena: 6450
cena: 1360
ocena

NERVOCOL complex, na stres i nerwy, 30 tabletek, Colfarm

ocena

OLIMP VITA-MIN PLUS Z LUTEINĄ I ZIELONĄ HERBATĄ 30 kapsułek

ocena

OTOARGENT, krople do uszu,z nanosrebrem i nanomiedzią, 15 ml

cena: 1188
cena: 1699
cena: 1490
ocena

PHARMACERIS T SEBO-ALMOND-CLARIS OCZYSZCZAJĄCY PŁYN BAKTERIOSTATYCZNY do twarzy, dekoltu i pleców

ocena

POLOPIRYNA S 300mg 20 tabl.

ocena

PYRALGINA ( PYRALGINUM ) 500mg 6 tabl.

cena: 2178
cena: 520
cena: 533
ocena

RUTINACEA COMPLETE 90 tabl. + 30 tabl. gratis

ocena

STREPSILS INTENSIVE 16 PASTYLEK

ocena

TANTUM VERDE aerozol 30 ml

cena: 649
cena: 1649
cena: 2299
ocena

TANTUM VERDE smak miodowo-pomarańczowy, 20 pastylek do ssania

ocena

TRAN Z REKINA GRENLANDZKIEGO 90 kapsułek

ocena

VIBOVIT LITERKI, 50 żelek

cena: 1366
cena: 1520
cena: 1750
ocena

ANTIDRAL 10% płyn 50 ml

ocena

SINUCOL Zatoki, 60 tabletek

ocena

CAPIVIT A + E ZDROWA I PIĘKNA SKÓRA, 30 kapsułek

cena: 2099
cena: 1888
cena: 1122
ocena

EMAIL DIAMANT ROUGE Czerwona Pasta intensywnie wybielająca 50 ml

ocena

MORWA BIAŁA forte 60 tabl.

ocena

MYDEŁKO, MYDŁO z nanosrebrem, 500 ml

cena: 2499
cena: 1699
cena: 980
ocena

OLIMP Chela-Mag B6 30 kapsułek

ocena

PROLIVER Wątroba 30 tabletek

ocena

KAILAS krem na problemy skórne, trądzik 20 g

cena: 1188
cena: 760
cena: 2010
ocena

OLEJEK PICHTOWY 50 ml

ocena

CALCIUM Osteo D3+ , 60 tabletek

ocena

OLIMP TRI-MAG B6, potrójna siła magnezu na stres, zmęczenie, skurcze, 30 tabletek

cena: 2200
cena: 1690
cena: 495
ocena

Mydełko, Mydło naturalne z NANOSREBREM, 100 g

ocena

MAGNEZ + WIT. B6 60 tabletek

ocena

ACATAR Acti-Tabs 12 tabletek

cena: 545
cena: 328
cena: 1149
ocena

ACATAR ZATOKI 12 tabletek

ocena

ACNAID LIQUID SOAP, Żel myjący do skóry trądzikowej, 300 ml

ocena

ACTIFED syrop na przeziębienie 100 ml

cena: 1249
cena: 4099
Chwilowo niedostępny
cena: 1399
ocena

ALTACET żel 75g

ocena

AMOL płyn 250 ml

ocena

ANDROVIT 30 kapsułek

cena: 1220
cena: 2585
cena: 2980
ocena

APAP 12 tabl.

ocena

APAP EXTRA 10 tabl.

ocena

APAP Przeziębienie, grypa, 8 kapsułek

cena: 499
cena: 610
cena: 799
ocena

APETIZER syrop dla dzieci 100ml

Syrop na apetyt.
ocena

APHTIN 20% płyn 10 g

ocena

ARGOL Essenza Balsamica, Esencja karmelitańska, SPRAY, 8 ml

cena: 1179
cena: 145
cena: 799
ocena

ASPARAGINIAN 50 + 50 tabletek GRATIS

ocena

BARWA SIARKOWA MOC Antybakteryjne Mydło siarkowe 100 g

ocena

BARWA SIARKOWA MOC Antybakteryjny ŻEL myjący 120 ml

cena: 620
cena: 630
cena: 1198
ocena

BETA-KAROTEN betakaroten NATURKAPS 90 kaps.

ocena

BIAŁA PERŁA pasta wybielająca dla PALACZY 100ml

ocena

BIOMARINE 570 Olej z wątroby Rekina 90 kaps.

cena: 770
cena: 2485
cena: 6850
ocena

BIOTEBAL 5 , biotyna 5mg, 30 tabletek

ocena

BIOTYK 30 kaps.

ocena

BOIRON OSCILLOCOCCINUM p/grypie 6 fiolek

cena: 2390
cena: 1249
cena: 1699
ocena

BOROWINA PLUS, pasta borowinowa, wiaderko 1kg

ocena

BRONCHOSOL Syrop 100 ml

ocena

CALCIUM C o smaku cytryny, 16 tabletek musujących

cena: 2650
cena: 890
cena: 399
ocena

Calcium C o smaku maliny 16 tabl.

ocena

CALCIUM C o smaku pomarańczy 20 tabl. musujących

ocena

CALCIUM C o smaku pomarańczy, 16 tabletek musujących

cena: 399
cena: 319
cena: 399
ocena

CALCIUM syrop o smaku TRUSKAWKOWYM 150 ml

ocena

CASTAGNUS 45mg, na PMS, 30 tabl.

ocena

CERUVIT Junior smak LANDRYNKOWY Syrop 120 ml

cena: 699
cena: 1680
cena: 745
ocena

COLDREX, MaxGrip, 10 saszetek

ocena

CYNK 10 mg 30 tabletek

ocena

D-VITUM forte K2 WITAMINA D 2000 + WITAMINA K2 MK7, 36 kapsułek

cena: 1360
cena: 433
cena: 3590
ocena

D-VITUM witamina D dla niemowląt 36 kapsułek „twist-off”

ocena

DEPRESANUM, 60 tabletek

ocena

DEXAPICO syrop przeciwkaszlowy 115 ml

cena: 1425
cena: 3599
cena: 1049
ocena

DICLOZIAJA żel 100 g

ocena

DIH MAX 1000mg, 30 tabletek

ocena

DOPPELHERZ AKTIV Koenzym Q10 30 kaps.

cena: 999
cena: 2999
cena: 1950
ocena

ELMEX pasta przeciwpróchnicy 75ml

ocena

ESPUMISAN krople 30ml

ocena

ESSELIV DUO 40 kapsułek

cena: 1350
cena: 2149
cena: 1380
ocena

FLEGAMINA 2mg/5ml syrop TRUSKAWKOWY 120ml

ocena

FLEGAMINA 4mg/5ml syrop MIĘTOWY 120ml

ocena

FLEGAMINA 8mg 20 tabletek

cena: 809
cena: 809
cena: 995
ocena

FLOS-LEK, Żel ze świetlikiem i zieloną herbatą, do powiek i pod oczy,10 g

ocena

GRIPEX 24 tabl.

ocena

GRIPEX MAX 10 tabletek

cena: 615
cena: 1725
cena: 1149
ocena

GRIPEX MAX 20 tabletek

ocena

HEPATIL, na wątrobę, 80 tabletek

ocena

HERBAPECT JUNIOR syrop 100ml

cena: 1999
cena: 1950
cena: 899
ocena

HERBAPECT syrop na kaszel suchy i mokry 240g

ocena

HIALEYE 0,2% nawilżające krople do oczu 10 ml

ocena

IBUFEN D zawiesina 100 mg/5 ml 120 ML

cena: 1038
cena: 2499
cena: 1349
ocena

IBUPROM MAX 400 mg 24 tabletki

ocena

IBUPROM ZATOKI 12 tabl.

ocena

IBUPROM ZATOKI 24 tabl.

cena: 1079
cena: 923
Chwilowo niedostępny
cena: 1540
Chwilowo niedostępny
ocena

Ibuprom zatoki HIPERTONIC SPRAY 50ml

ocena

IWOSTIN CAPILLIN krem na naczynka intensywnie redukujący zaczerwienienia SPF20, 40 ml

ocena

KROPLE WALERIANOWE uspokajające 35 g

cena: 1725
cena: 2690
cena: 191
ocena

KROPLE ŻOŁĄDKOWE (GUTTAE STOMACHICAE) 35 g

ocena

LAREMID 10 tabl.

ocena

LIFE JUICE SLIM 20 ampułek 10 ml

cena: 190
cena: 620
cena: 7499
Chwilowo niedostępny
ocena

LINEA 40 + 60 tabletek

ocena

LINOMAG Olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt 150 ml

ocena

LIPOMAL syrop przeciwgorączkowy 125 ml

cena: 2999
cena: 849
cena: 999
ocena

MALIA syrop homeopatyczny na kaszel DAGOMED 150ml

ocena

MARINE COLLAGEN Kolagen morski 90 kaps.

ocena

MAŚĆ CYNKOWA, 20g

cena: 1699
cena: 2950
cena: 199
ocena

MAŚĆ KOŃSKA Virdepol ROZGRZEWAJĄCA 350 g

ocena

MAŚĆ MAJERANKOWA 10g Hasco

ocena

MOLLER'S TRAN NORWESKI 250 ml

cena: 2020
cena: 249
cena: 3199
ocena

MOLLER'S TRAN NORWESKI OWOCOWY 250 ml

ocena

MUCOSOLVAN MINI, Syrop 100 ml

ocena

MUCOSOLVAN Syrop 100ml

cena: 3199
cena: 1498
cena: 1449
ocena

MULTI-SANOSTOL syrop 600g

ocena

NATURELL ŻEŃ-SZEŃ Ginseng 100 mg 60 tabletek

ocena

NEOMAG PRZEMĘCZENIE 50 tabl.

cena: 2999
cena: 1080
cena: 1098
ocena

NO-SPA 40mg 20 tabletek

ocena

No-Spa 40mg 40 tabletek

ocena

No-Spa Comfort 40mg 20 tabletek

cena: 815
cena: 1395
cena: 1049
ocena

NUROFEN 60mg 10 czopków

ocena

NUROFEN ULTRA FORTE 20 kapsułek

ocena

NUROFEN, dla dzieci, FORTE, zawiesina 200mg/5ml, 50ml

cena: 1490
cena: 1849
cena: 1610
ocena

NUROFEN, dla dzieci, JUNIOR,smak POMARAŃCZOWY, 100ml

ocena

NUROFEN, dla dzieci, JUNIOR,smak TRUSKAWKOWY, 100ml

ocena

OCZAR spray 100ml

cena: 2020
cena: 2020
cena: 1599
ocena

OLIMP Chela-Mag B6 60 kapsułek

ocena

OLIMP ŻEŃ-SZEŃ VITA-COMPLEX 30 kapsułek

ocena

OPOKAN 7,5 mg 10 tabletek

cena: 2320
cena: 1349
cena: 799
ocena

OPOKAN Actigel, żel przeciwbólowy i przeciwzapalny, naproxen 0,1g/g, 50g

ocena

OPOKAN Med, Plaster rozgrzewający, 1 szt

ocena

OTRIVIN 0,05% aerozol 10ml

cena: 1080
cena: 375
cena: 1340
ocena

OTRIVIN 0,1% aerozol 10ml

ocena

OTRIVIN Allergy przeciwalergiczny aerozol do nosa 15 ml

ocena

PANADOL dla Dzieci zawiesina 120mg/5ml 100ml

cena: 1499
cena: 1950
Chwilowo niedostępny
cena: 1245
ocena

PANADOL Extra 24 tabletki

ocena

Pelafen BABY 6m+, na przeziebienie dla niemowląt, 20 kapsułek twist-off

ocena

Pelafen Extra 6+ syrop dla dzieci, przeziębienie i grypa, 100 ml

cena: 995
cena: 1577
cena: 1770
ocena

Pelafen Kid 3+ syrop dla dzieci, przeziębienie i grypa, 100 ml

ocena

PROSPAN Syrop z bluszczu 100 ml

ocena

PYROSAL syrop 125 g

cena: 1422
cena: 1590
cena: 871
ocena

RANIGAST MAX 150mg. 10 tabl.

ocena

RAPACHOLIN FORTE 10 tabletek

ocena

RENNIE miętowy 48 tabl. do ssania

cena: 599
cena: 949
cena: 1720
ocena

Rivanol 0,1%, riwanol w płynie, 100 g

ocena

RUTINOSCORBIN 90 tabletek

ocena

SALFAZIN, cynk i witaminy, 90 tabletek

cena: 183
cena: 785
cena: 2390
ocena

SANOSVIT CALCIUM syrop bananowy 150ml

ocena

SARIDON 20 tabletek

ocena

SCORBOLAMID 20 tabletek

cena: 840
cena: 1430
cena: 770
ocena

SEPTOLETE 30 pastylek do ssania

ocena

SINECOD krople 20ml

ocena

SINUPRET 100 drażetek

cena: 1099
cena: 1549
cena: 6299
ocena

SPIRYTUS SALICYLOWY 2% płyn 100 g

ocena

STODAL syrop 150 ml BOIRON

ocena

STOPERAN 2mg 8 kapsułek

cena: 145
cena: 1590
cena: 699
ocena

SUDAFED XYLOSPRAY 1% aerozol do nosa 10ml

ocena

ŚWIECZKI do czyszczenia uszu AURECON PLUS, 2 szt

ocena

Theraflu ExtraGRIP 10 saszetek

cena: 1115
cena: 1350
cena: 1489
ocena

THERAFLU ZATOKI 10 saszetek

ocena

TISANE Balsam do ust 5 ml

ocena

TRAUMON 10% aerozol 50 ml

cena: 1699
cena: 777
cena: 2135
ocena

TRAUMON 10% żel 50 g

ocena

UROFURAGINUM, na zakażenia dróg moczowych, 30 tabl.

ocena

VAGICAL, 10 globulek dopochwowych z nagietkiem

cena: 1708
cena: 1799
cena: 1210
ocena

WITAMINA A+E, HASCO, 30 kapsułek

ocena

WITAMINA C 200mg (Vitaminum C) 30 tabl. Colfarm

ocena

WODA UTLENIONA 3% płyn 100 g

cena: 399
cena: 247
cena: 100
ocena

XENNA Extra Comfort, liść senesu, 10 tabletek

ocena

ZIAJA KORA DĘBU płyn do higieny intymnej 500ml

ocena

ZIAJA MED Płyn do demakijażu oczu hypoalergiczy 200 ml

cena: 799
cena: 812
cena: 844
ocena

ZIAJA MED Płyn micelarny hypoalergiczny 200 ml

ocena

ZIAJA MULTIMODELING ENERGETYZUJĄCY Peeling do ciała, 200ml

ocena

ZIAJA OLIWKOWY krem LEKKA FORMUŁA 200 ml

cena: 952
cena: 928
cena: 895
ocena

ZIAJA SOPOT Krem brązujący przeciw zmarszczkom 50ml

ocena

ZOVIRAX INTENSIVE 5% krem na opryszczkę

ocena

ŻEL ŚLIMACZY NA ZMARSZCZKI, krem ze ślimaka, 125 ml

cena: 1082
cena: 1525
cena: 1822
ocena

Żeń Szeń GINSENG 350 mg 30 kapsułek

ocena

ŻURAVIT 36 kapsułek

ocena

ŻURAVIT Junior syrop z żurawiny 100 ml

cena: 2349
cena: 2005
cena: 1311

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl