Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

ASPIRIN C 20 tabl. musujących

Indeks towarowy: aspirinc20
  0/5   opinie
Seria: Aspirin
Skład: aspiryna
Producent: BAYER
Postać: tabletki musujące
27,99 PLN
Opakowanie
20 tabletek musujących

Skład
1 tabletka Aspirin C zawiera:
•Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 400 mg
•Witamina C (Acidum ascorbicum) - 240 mg

Aspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Aspirin wykazuje również działanie napotne. Dodatek kwasu askorbowego uzupełnia niedobory witaminy powstające np. w przebiegu przeziębienia.

Wskazania
Dolegliwości bólowe o średnim i lekkim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, mięśni, stany gorączkowe, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie
Dorośli: doraźnie 1-2 tabl. (400-800 mg), maksymalnie 8 tabl. Dzieci od 12 r.ż.: 1 tabl. maksymalnie do 3 razy na dobę. Lek przyjmować doustnie po rozpuszczeniu w wodzie.

Działania niepożądane
Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja.

Interakcje
Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin z następującymi lekami gdyż kwas acetylosalicylowy nasila:
•działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny; nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.
•działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), co może powodować zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.
•ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego, jeśli jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, lub jeśli w czasie leczenia spożywany jest alkohol; po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów;
•działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu;
•działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika;
•działanie toksyczne kwasu walproinowego, który z kolei nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.
Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin z następującymi lekami gdyż kwas acetylosalicylowy osłabia działanie:
•leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej;
•leków moczopędnych;
•niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl).

Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Aspirin:
•jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
•jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
•jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
•jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
•jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
•jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
•jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
•u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.


Informacje dodatkowe
Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii
ocena

BIOVITAL ZDROWIE płyn 1000 ml

ocena

BLANX White SHOCK, WYBIELAJĄCA Pasta do zębów, 75 ml

ocena

COLDREX, MaxGrip, 5 saszetek

cena: 4899
cena: 1610
cena: 750
ocena

COLGRIP HOTACTIV, wyciąg z lipy, bzu, imbiru, cynk i selen, 8 saszetek

ocena

D-VITUM, witamina D dla niemowląt, 96 kapsułek twist-off

ocena

DESMOXAN, 100 kapsułek

cena: 770
cena: 1390
cena: 6450
ocena

FIGURA ExtraSlim, 60 kapsułek

ocena

MAGNE-B6 50 tabletek

ocena

MAGNEZ + B6, 30 kapsułek

cena: 2450
Chwilowo niedostępny
cena: 1390
cena: 290
ocena

PELAVO KIDS syrop na przeziębienie i grypę, wzmacnia odporność, 120 ml

ocena

POLOPIRYNA S 300mg 20 tabl.

ocena

TANTUM VERDE aerozol 30 ml

cena: 2099
cena: 520
cena: 2299
ocena

TANTUM VERDE smak miodowo-pomarańczowy, 20 pastylek do ssania

ocena

VIGOR UP, witaminy i minerały, yerba mate, kakao, guarana, 30 tabletek

ocena

EROTIC DLA KOBIET 20 kapsułek

cena: 1366
cena: 2450
cena: 1850
ocena

PROLIVER Wątroba 30 tabletek

ocena

KAILAS krem na problemy skórne, trądzik 20 g

ocena

Mydełko, Mydło naturalne z NANOSREBREM, 100 g

cena: 760
cena: 2010
cena: 545
ocena

Acidolac Baby 10 saszetek

ocena

ACNEX Krem do skóry trądzikowej, trądzik, zaskórniki, 35 g

ocena

ASPIRIN COMPLEX granulat 10 saszetek

cena: 1890
cena: 1099
cena: 1699
ocena

BOIRON CAMILIA NA ZĄBKOWANIE płyn 10 x 1ml

ocena

CHLORCHINALDIN 2mg CZARNA PORZECZKA 20 tabl. do ssania

ocena

CHLORCHINALDIN 2mg POMARAŃCZOWY 20 tabl. do ssania

cena: 2389
cena: 899
cena: 899
ocena

DEXAPINI syrop 150g

ocena

DUREX PLAY żel intymny ROZGRZEWAJĄCY POTĘGUJĄCY DOZNANIA 50 ml

ocena

EXODERIL, krem przeciwgrzybiczny, naftifina 0,01g/g, 15g

cena: 1190
cena: 1525
cena: 1980
ocena

FLEGAMINA 2mg/5ml syrop TRUSKAWKOWY 120ml

ocena

GRIPEX 10 tabletek

ocena

IBUPROM ZATOKI 12 tabl.

cena: 809
cena: 899
cena: 923
Chwilowo niedostępny
ocena

KIN BABY żel dla ząbkujących dzieci 30 ml

ocena

LAMISILATT krem 15 g

ocena

LAREMID 10 tabl.

cena: 1549
cena: 2599
cena: 620
ocena

MERIDOL Halitosis, Płyn, do płukania jamy ustnej, 400 ml

ocena

MULTI-SANOSTOL syrop 600g

ocena

NUROFEN 100mg/5ml zawiesina dla dzieci, smak POMARAŃCZOWY 100ml

cena: 2750
cena: 2999
cena: 1835
ocena

NUROFEN ULTRA FORTE 10 kapsułek

ocena

NUROFEN ULTRA FORTE 20 kapsułek

ocena

OTRIVIN 0,05% aerozol 10ml

cena: 1049
cena: 1849
cena: 1340
ocena

OTRIVIN 0,1% aerozol 10ml

ocena

PARACETAMOL czopki doodbytnicze 250 mg

ocena

PHARMACERIS F 02 ( sand , piaskowy) delikatny fluid INTENSYWNIE KRYJĄCY SPF 20 30ml

cena: 1499
cena: 399
cena: 3155
ocena

RANIGAST MAX 150mg. 10 tabl.

ocena

RUTINOSCORBIN 90 tabletek

ocena

SANOSVIT CALCIUM syrop bananowy 150ml

cena: 599
cena: 785
cena: 840
ocena

SCORBOLAMID 20 tabletek

ocena

SPIRYTUS SALICYLOWY 2% płyn 100 g

ocena

STODAL syrop 150 ml BOIRON

cena: 770
cena: 145
cena: 1590
ocena

STOPERAN 2mg 8 kapsułek

ocena

UROFURAGINUM, na zakażenia dróg moczowych, 30 tabl.

ocena

WODA UTLENIONA 3% płyn 100 g

cena: 699
cena: 1799
cena: 100
ocena

ŻURAVIT 36 kapsułek

cena: 2005

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Tworzenie stron WWW: aptus.pl