Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

BALS SULPHUR żel przeciwreumatyczny 300 g

Indeks towarowy: 1816
  0/5   opinie
Producent: SULPHUR ZDRÓJ
Postać: żel
17,50 PLN
Opakowanie
300 g

Skład
W 100g produktu leczniczego znajduje się:
•Substancja czynna: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej.
•Substancje pomocnicze: 1,2g etanolu 70%; 0,1g metanolu; 0,2g etylu p-hydroksybenzoesanu; metylocelulozy qs.

Działanie
Bals Sulphur Żel to naturalny, polski lek na bazie solanki siarczkowej pochodzącej ze źródeł mineralnych znanych od prawie 200 lat uzdrowisk: Busko Zdrój i Solec Zdrój.
Przynosi ulgę m.in. w chorobach reumatycznych, urazach, stłuczeniach, zwichnięciach oraz chorobach zapalnych i zwyrodnieniach.

Pozwala pacjentowi na korzystanie z leczniczych wód mineralnych (siarczkowych) w domu oraz w zakładach fizykoterapii (zabieg jonoforezy lub fonoforezy).

Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo.

Żel zawiera aktywne biologicznie związki siarki: siarkę dwuwartościowej (S2-), jon wodorosiarczkowy (SH-); siarkę koloidalną oraz liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, potasu, chlorki, jodki, bromki i inne pierwiastki śladowe.

Solanka siarczkowa w kontakcie ze skórą tworzy tzw. „płaszcz solny” doprowadzając do zmian ładunku elektrycznego skóry, co powoduje lepsze wchłanianie składników leczniczych. Działanie solanki wspomaga dodany do żelu mentol, który także wspomaga przenikanie substancji aplikowanych miejscowo na skórę.

Sole drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze właściwej, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyjająca resorpcji ognisk zapalnych. Jony siarki przenikając do stawów i otaczających tkanek, biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego – głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej.

Lek wyraźnie zmniejsza ból i obrzęk pourazowy oraz przyspiesza poprawę funkcji kończyn po urazie. Aplikowanie leku w okolice kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w istotny sposób poprawia funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco poprawia także funkcje aparatu ruchu.
W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika termicznego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Wskazania
•Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa,
•Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
•Bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo – krzyżowe
•Bóle, obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu
•Pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs),
•Żel może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforezy (ultradźwięki) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Stosowanie
Bals sulphur żel, stosować na skórę, 2-3 razy na dobę wcierać w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować przez 2-3 tygodnie. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę.
Działania niepożądane Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl