Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

APAP 50tabl.

Indeks towarowy: 166
  0/5   opinie
Seria: Apap
Skład: paracetamol
Postać: tabletki
Producent: USP
14,99 PLN
Opakowanie
50 tabletek

Skład
Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg

Działanie
Lek Apap wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Może być również stosowany w celu zwalczenia gorączki, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek nie podrażnia błony śluzowej żołądka.

Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Apap jeśli:
•wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
•występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
•stosowane są leki z grupy inhibitorów MAO, lub zostały odstawione krócej niż 2 tygodnie wcześniej,
•występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
•u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie
Zazwyczaj stosowana dawka leku Apap to:
•Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
•Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę.
Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, Apap może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko.
Należą do nich:
•zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów (do całkowitego ich braku włącznie),
•reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny,
•zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia

Interakcje
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Jednoczesne podawanie z ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami, diflunisalem, sulfinpirazonem lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.
W czasie przyjmowania leku nie wolno pic alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Informacje dodatkowe
Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii
ocena

BIOMARINE 570 Olej z wątroby Rekina 180 kaps.

ocena

Fish-Salmon Oil tran z łososia, AlterMedica, 60 kapsułek

ocena

POLOPIRYNA S 300mg 20 tabl.

cena: 11590
cena: 960
cena: 520
ocena

TAŚMA PLASTER Kinesio NASARA KINESIOLOGY Tape Kinesiotaping 5cm x 5m

ocena

TAŚMA PLASTER Kinesio 3NS Tex Tape Kinesiotaping 5cm x 5m

ocena

VIBOVIT LITERKI, 50 żelek

cena: 2020
cena: 2099
cena: 1750
ocena

ISKIAL PLUS olej z wątroby rekina z czosnkiem 120 kaps.

ocena

MAGNEZ + WIT. B6 60 tabletek

ocena

ASCOFER 50 drażetek

cena: 2799
cena: 328
cena: 899
ocena

BARWA SIARKOWA MOC Mydło w płynie 300 ml

ocena

CERUTIN 125 tabl.

ocena

CHLORCHINALDIN 2mg POMARAŃCZOWY 20 tabl. do ssania

cena: 1022
cena: 650
cena: 899
ocena

D-VITUM witamina D dla niemowląt 36 kapsułek „twist-off”

ocena

ETOPIRYNA 50 tabletek

ocena

FALVIT 60 drażetek

cena: 1425
cena: 1149
cena: 2899
ocena

FLEGAMINA 8mg 40 tabletek

ocena

FRITT guma z witaminą C TRUSKAWKA 1 szt. = 3listki

ocena

GARDLOX 16 pastylek do ssania

cena: 1380
cena: 160
cena: 735
ocena

IBUPROM MAX 400 mg 48 tabletek

ocena

IBUPROM SPRINT CAPS 24 kapsułki

ocena

ISISPHARMA LIGHT EYES HYDROŻEL rozjaśniający cienie wokół oczu, 15 ml

cena: 1728
cena: 1399
cena: 5181
ocena

ISISPHARMA RUBORIL Expert S, krem do skóry naczynkowej i ze skłonnością do rumienia (cera sucha i wrażliwa), 30 ml

ocena

KROPLE MIĘTOWE (Menthae piperitae tinc.) 35 g

ocena

L'biotica BIOVAX SILK Jedwab w płynie do włosów 15ml

cena: 6530
cena: 150
cena: 1199
ocena

LINOMAG maść 30 g

ocena

Lizak WITAMINOWY Fikaminki 1 szt. Rodzina Zdrowia

ocena

MAŚĆ OCHRONNA Z WITAMINĄ A Hasco 25 g

cena: 725
cena: 100
cena: 333
ocena

NEOMAG SKURCZ 50 tabletek

ocena

OCTENISEPT 50ml

ocena

OCTENISEPT na rany 1000 ml

cena: 1149
cena: 1999
cena: 6299
ocena

PHARMACERIS T PURI-SEBOSTATIC Pianka Głęboko Oczyszczająca do twarzy 150ml

ocena

PHARMACERIS T SEBO-ALMOND PEEL 10% KREM PEELINGUJĄCY - II STOPIEŃ ZŁUSZCZANIA 50ml

ocena

PHARMACERIS T SEBOSTATIC dzień KREM PRZECIWTRĄDZIKOWY MATUJĄCO-NORMALIZUJĄCY 50ml

cena: 2177
cena: 3077
cena: 3039
ocena

PREVENTIC EDYCJA SPECJALNA, olej z wątroby rekina+czosnek 60kaps.

ocena

RUTINOSCORBIN 90 tabletek

ocena

SEPTOLETE 30 pastylek do ssania

cena: 2460
cena: 785
cena: 1099
ocena

SINUPRET 50 drażetek

ocena

Skrzyp polny, tabletki bogate w krzem, 30 tabletek

ocena

ŚWIETLIK fix 30 torebek Flos

cena: 3240
cena: 790
cena: 469
ocena

TRIBIOTIC maść 10 saszetek

ocena

TRIBIOTIC maść tuba 15 g

ocena

TYMIANEK I PODBIAŁ 16 pastylek do ssania

cena: 1529
cena: 1699
cena: 825
ocena

UROSEPT 60 drażetek

ocena

VOLTAREN EMULGEL 1% 50g

ocena

WITAMINA B12, Colfarm, 120 tabletek

cena: 1335
cena: 1965
cena: 1090
ocena

WODA UTLENIONA 3% płyn 100 g

ocena

ZIAJA KOZIE MLEKO Krem do rąk i paznokci 80 ml

cena: 100
cena: 698

Znajdziesz nas:

KRAJOWY REJESTR APTEK

Legalna Apteka

ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE APTEKI

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie
pl. Szczepański 5, 31-011 Kraków
tel: (12) 422 75 41 lub (12) 422 75 43
fax: (12) 422 75 52
email: sekretariat@wif.malopolska.pl
lub mwif@wif.malopolska.pl

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl