Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

PANADOL dla Dzieci zawiesina 120mg/5ml 100ml

Indeks towarowy: 1110
  0/5   opinie
Producent: GSK
Seria: Panadol
Skład: paracetamol
Postać: zawiesina
12,45 PLN
Opakowanie
100 ml

Skład
Skład (5 ml zawiesiny doustnej): 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze.
Nie zawiera cukru, alkoholu, salicylanów ani ibuprofenu.

Charakterystyka
Preparat zalecany do stosowania w przypadku gorączki i bólu występującego u dzieci od 3 miesiąca życia.

Działanie
Lek o działaniu przeciwgorąckzowym i przeciwbólowym.

Wskazania
Preparat zalecany do stosowania w przypadku gorączki i bólu występującego u dzieci od 3 miesiąca życia np.:

•w czasie przeziębienia i grypy,
•po szczepieniach,
a także:

•bolesne ząbkowanie,
•ból zębów,
•ból głowy,
•ból gardła,
•ból ucha.

Dawkowanie
Należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka:

Masa ciała dziecka - Dawka jednorazowa - Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny, ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby.

Przeciwwskazania
Nie należy stosować dla dzieci w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne składniki leku oraz ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Działania niepożądane
Działania niepożądane paracetamolu są rzadki. Mogą wystąpić reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka.
Bardzo rzadko mogą wystąpić zmiany w morfologii krwi.

Uwagi:
Przed podaniem leku dziecku poniżej 3 miesiąca życia należy skontaktować się z lekarzem.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

Znajdziesz nas:

KRAJOWY REJESTR APTEK

Legalna Apteka

ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE APTEKI

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie
pl. Szczepański 5, 31-011 Kraków
tel: (12) 422 75 41 lub (12) 422 75 43
fax: (12) 422 75 52
email: sekretariat@wif.malopolska.pl
lub mwif@wif.malopolska.pl

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl