Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

SOPELEK 3 Aspirator vacuum na katarek do odkurzacza

Indeks towarowy: 12463
  0/5   opinie
Skład:
Postać:
Producent: SALUS
Seria: Sopelek
26,50 PLN
Opakowanie zawiera:
SOPELEK 3, aspirator do nosa + adapter do odkurzacza + 10 filtrów + podkłady jednorazowe, 2 sztuki

Charakterystyka
Aspirator do nosa SOPELEK3 w dwóch wersjach: odciąganie za pomocą ust oraz odciąganie za pomocą odkurzacza, umożliwia usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka i tym samym pomaga mu w przywróceniu swobodnego oddychania.

Systematyczne czyszczenie noska pozwala na zapobieganie lub ograniczenie infekcji górnych dróg oddechowych (np. zapalenie gardła, ucha środkowego, zatok przynosowych)oraz pomaga w leczeniu schorzeń dolnych dróg oddechowych (zapalenie krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc). Jednorazowe nieprzemakalne podkłady medyczne dla niemowląt SOPELEKbaby mają zastosowanie w trakcie przewijania dziecka w domu, przychodni czy podróży.

Wskazania: dla dzieci i niemowląt do bezpiecznego usuwania wydzieliny i śluzu z nosa w przeziębieniach, zapaleniu zatok i schorzeniach, którym towarzyszy powstawanie wydzieliny.

Sposób użycia: instrukcja użytkowania aspiratora do nosa SOPELEK3 - odciąganie za pomocą ust. Metoda może służyć zarówno do codziennej higieny noska, jak i do zalegającej wydzieliny.

Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem sprawdzić wszystkie elementy czy poszczególne elementy nie są uszkodzone, następnie każdy element umyć w ciepłej wodzie.
Włóż jednorazowy filtr do końcówki. Nałóż końcówkę z jednorazowym filtrem na cylinder główny aspiratora.
Ułóż dziecko w dogodnej pozycji, umieść ustnik w swoich ustach, a końcówkę z jednorazowym filtrem w otworze nosowym dziecka. Delikatnie, progresywnie i jednostajnie wciągaj powietrze przez ustnik najpierw w jednym, następnie drugim tworze nosowym. Wyjmij zanieczyszczoną końcówkę z jednorazowym.
Filtrem z cylindra głównego. Filtr wyrzuć do kosza. Pozostałe elementy wyparz w gorącej wodzie (około 90 stopni Celsjusza) przez max. 15 sekund. Wysusz wszystkie elementy i ułóż w pudełku.

Instrukcja użytkowania aspirator do nosa Sopelek - odciąganie za pomocą odkurzacza. Metoda może służyć tylko do usuwania zalegającej wydzieliny.

Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem sprawdzić wszystkie elementy czy poszczególne elementy nie są uszkodzone, następnie każdy element umyć w ciepłej wodzie.
Włóż jednorazowy filtr do korka, a następnie korek do cylindra głównego. Nałóż końcówkę na cylinder główny aspiratora, a wąż połącz z adapterem z jednej strony i korkiem z drugiej. Włóż adapter do rury ssącej odkurzacza, odsuń odkurzacz na max. odległość od dziecka, następnie włącz urządzenie. Do procesu usuwania wydzieliny z noska używamy odkurzaczy o mocy 500-1800W. Ułóż dziecko w dogodnej pozycji i delikatnie dosuń końcówkę Aspiratora w pobliże jednego, następnie drugiego otworu nosowego dziecka (odciąganie powinno trwać max. 5 sekund, ruch góra- dół). UWAGA: nie zatykać otworu redukcyjnego (dziurka) w wężu. Wyłącz odkurzacz, wyjmij zanieczyszczoną końcówkę z cylindra głównego , a jednorazowy filtr z korka. Filtr wyrzuć do kosza. Pozostałe elementy wyparz w gorącej wodzie (ok. 90°C) przez max. 15 sekund. Adapter i wężyk nie wymagają wyparzania, wystarczy przemycie ciepłą wodą. Wysusz wszystkie elementy i ułóż w pudełku.

Ważne wskazówki:
Z uwagi na umieszczony w korku adaptera otwór bezpieczeństwa siła ssąca odkurzacza jest zredukowana, dzięki czemu aspirator jest bezpieczny przy stosowaniu u dzieci.
Jeżeli błona śluzowa nosa dziecka jest wysuszona lub widoczna jest duża ilość gęstej wydzieliny, zaaplikuj uprzednio do każdego otworu nosowego dziecka 3-4 krople soli fizjologicznej lub specjalnego donosowego roztworu wody morskiej.
Aspirator Sopelek+ przechowuj w opakowaniu (pudełku) w suchym i czystym miejscu.
Proces odciągania wydzieliny z nosa dziecka może zostać przeprowadzony tylko przez osobę dorosłą.
Do procesu odciągania można zastosować odkurzacz o max mocy 1000 Wat.
Nie stosować aspiratora w przypadku uszkodzeń błony śluzowej nosa, krwawienia lub hemofilii.
Jednorazowe nieprzemakalne podkłady medyczne Sopelek baby są przeznaczone do użytku jednorazowego.
Podkłady uszkodzone, zawilgocone lub mokre nie nadają się do użycia.

Zestaw zawiera:
  • końcówkę aspiratora,
  • jednorazowy filtr,
  • cylinder główny aspiratora,
  • korek z otworem do założenia filtra,
  • ustnik umożliwiający odciąganie wydzieliny z nosa,
  • adapter umożliwiający podłączenie do odkurzacza,
  • wąż z otworem redukujący się ssącą,
  • jednorazowe nieprzemakalne podkłady medyczne.


Producent:
Salus International Sp. z o.o.,
ul. Pułaskiego 9,
40-273 Katowice.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

Znajdziesz nas:

KRAJOWY REJESTR APTEK

Legalna Apteka

ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE APTEKI

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie
pl. Szczepański 5, 31-011 Kraków
tel: (12) 422 75 41 lub (12) 422 75 43
fax: (12) 422 75 52
email: sekretariat@wif.malopolska.pl
lub mwif@wif.malopolska.pl

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Tworzenie stron WWW: aptus.pl